Personal Training Nedir? - Personal Trainer

Personal Training Nedir?

Birebir olarak profesyonel eğitmendesteğiyle bireylere özel uygulanan egzersiz programları, Personal Training adı altında gerçekleştirilmektedir. Antrenman boyunca Personal Trainer, kişilere yardımcı olur. Personal Trainer, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda klasik egzersiz programlarına ek olarak üyelerin her türlü problemlerini listeleme işlemi yapar. Örneğin; sporcunun sağlık durumu, yaşam şekli ve alışkanlıkları, psikolojik dengesi(mutlu/mutsuz/endişeli/heyecanlı/vs…) gibi ayrıntıları dikkate alarak egzersiz programı şekillendirilir. Baştan sona kadar olan her ayrıntı bireye özel dosya içerisinde saklanmaktadır. Aktivite boyunca her türlü ölçüm ve testlerin takibi yapılır. Her sporcunun dilediği bir form vardır. İstenilen forma ulaşabilmek için antrenman programlarının kaliteli bir şekilde sürdürülmesi gerektiği unutulmamalıdır. Düzen, disiplin ve Personal Trainer’ların dikkati çektiği noktalar atlanmamalıdır. 

Personal Training, aktivitelerinize sihirli dokunuşu gerçekleştiren sistematik bir devrimdir. 
 

Personal Trainer hangi noktada önemlidir?

Egzersiz süresince sağlanılması istenen disiplin ve düzende Personal Trainer’ların bireylere aşıladığı motivasyon duygusu önemlidir. Personal Trainer, bireylerin motivasyonunu her daim en üst seviyede tutar. İyi bir Personal Trainer ile hedeflediğiniz sonuca en hızlı ve en etkili şekilde ulaşabilirsiniz. 

Gerçekleştirdiğiniz aktiviteye ek olarak kaliteli ve dengeli bir beslenme listesi hazırlar. Herkesin yakındığı problemlerden olan üşengeçlik duygusu arzuladığınız bedene ulaşmanızı erteler. Çeşitli paket programıyla yazıldığınız spor salonlarına ayda 3-4 sefer gitmekle hedeflenene ulaşılmazPersonal Trainer, sizi disipline ederek gereken periyor aralıklarında spor salonuna gelmenizi sağlar. 

Monoton bir spor salonu egzersizi gerçekleştirmezsiniz. Planlı, programlı ve eğlenceli bir egzersiz desteği sağlanır. 

Antrenman esnasında birebir müdahale gerçekleşebileceği için oluşabilecek sorunların en kısa sürede önüne geçilir. 
 

Neden motivasyon? 

Antrenman süresince birey üzerinde motivasyon ve istek olgularının etkileri büyük bir gerçektir. Egzersiz süresince günlük hayatta yaşanılan problemleri salona taşımanız, egzersizden verim almanızı engeller. Kişi, psikolojik ve fizyolojik anlamda kendisini antrenmana en iyi şekilde dahil etmelidir. Personal Trainer aracılığıyla egzersiz süreçlerinizi en kaliteli motivasyon desteğiyle gerçekleştirmenin tarifsiz mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Personal Training desteği, sporda disiplini sağlayarak bireylerin antrenmanlarına en etkili dokunuşu s ağlar. 

pt

 

 

 

İstanbul personal trainer personal trainer trainer kişisel antrenör antrenör adalar personal trainer arnavutköy personal trainer ataşehir personal trainer avcılar personal trainer bağcılar personal trainer bahçelievler personal trainer bakırköy personal trainer başakşehir personal trainer bayrampaşa personal trainer beşiktaş personal trainer etiler personal trainer nişantaşı personal trainer ataköy personal trainer ataşehir personal trainer beylikdüzü personal trainer şişli personal trainer cihangir personal trainer Trabya personal trainer box dersi box kickbox diet programı beslenme programı fitness bodybuiding pilates spor hocası özel ders özel hoca PT macfit diyet programı beslenme programı fit sağlıklı yaşam