Yaşam Koçluğu (Life Coaching) - Personal Trainer

Yaşam Koçluğu (Life Coaching)

YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

Yaşam koçluğu profesyonel olarak eğitilmiş bir koçla müşterisi arasındaki ilişkidir. Koçlar her meslekten insana yardım eder ve her ilişki benzersizdir. Her durumda amaç müşterinin hedeflerine daha çok odaklanmasını ve tek başlarına yaptıklarından daha hızlı bir şekilde başarmalarını sağlamaktır. Bir koç olarak müşterinize tatmin edici, başarılı ve stressiz bir hayat için yardımcı olursunuz.

Koç eleştirmez yada yargılamaz. Müşterisini kendi büyük kişisel potansiyelini fark etmesine yardımcı olur ki buda ailenin yada arkadaşların yapabileceğinden çok fazlasıdır çünkü bunların görüşleri kendi meselelerini gölgesinde kalabilir. Koç tamamen müşterisine bağlıdır ama ileriyi rahatça görebilmek ve adım adım gelişmeyi izleyebilmek için tarafsızlığını da korur.

Terapi yada psikolojik danışmanlık genellikle geçmişe bakarak belirli bir sorun üstünde durur. Yaşam koçu daha bütünsel bir yaklaşım sergiler. Şu andan başlayarak bütün hayat durumu üzerinde durur. Koç her bir müşterisine hayatta ne istediği konusunda açık olmasına yardımcı olur ve onlara şu an bulundukları yerden gitmek istedikleri yere taşıyacak stratejiler ve taktikler önerir. Bu süreç müşterinin kişisel gelişimine yardımcı olur. Artık yalnız değillerdir, onlarla birlikte çalışacak bir müttefikleri vardır böylece daha iyi hedefler belirleyecek, ilerleme sağlayacak, zorlukları aşacak ve başarıya doğru koşacaklardır.

Koçlar rollerinden büyük tatmin duyarlar ve bunun yanında kendi kişisel gelişimlerini de ileriye götürürler.Müşteriler hayatlarının ve ilişkilerinin her alanında inanılmaz fayda görürler. Prosedür de son derce stressizdir.

Yaşam koçluğu on yıl kadar önce ABD’de ortaya çıktı. Son zamanlarda Avustralya’da da kamu ilgisi çekmeye başladı ve daha çok insan artık koçluğun kendileri için faydalarını keşfediyor. Yaşam Koçluğu Akademisi tamamen koçların ve müşterilerin ihtiyaçlarına adanmıştır.  

personeltrainer

İstanbul personal trainer personal trainer trainer kişisel antrenör antrenör adalar personal trainer arnavutköy personal trainer ataşehir personal trainer avcılar personal trainer bağcılar personal trainer bahçelievler personal trainer bakırköy personal trainer başakşehir personal trainer bayrampaşa personal trainer beşiktaş personal trainer etiler personal trainer nişantaşı personal trainer ataköy personal trainer ataşehir personal trainer beylikdüzü personal trainer şişli personal trainer cihangir personal trainer Trabya personal trainer box dersi box kickbox diet programı beslenme programı fitness bodybuiding pilates spor hocası özel ders özel hoca PT macfit diyet programı beslenme programı fit sağlıklı yaşam